Служба зайнятості на Донбасі започаткувала низку проектів для внутрішніх | ZI.ua
Акция закончилась

Служба зайнятості на Донбасі започаткувала низку проектів для внутрішніх переселенців

23 сентября 2015, 15:27 3564
Поделиться:
Служба зайнятості на Донбасі започаткувала низку проектів для внутрішніх переселенців

За останніми даними кількість переселенців в Україні становить понад 1,5 млн. осіб. Майже кожний сьомий з них перебуває на території Донецької області. Це колосальна кількість людей, які дійсно потребують допомоги.

Служба зайнятості Донецької області робить усе можливе, винаходить нові форми роботи, партнерства для того, щоб переселенці могли якомога швидше знайти для себе робочі місця. Однією з альтернатив у вирішенні цього питання є організація самозайнятості. Власностворене робоче місце для людини має забезпечити його фінансову незалежність. З іншого боку, це відкриває нові джерела надходження коштів до місцевих бюджетів.

Саме тому службою зайнятості було налагоджено партнерство з проектом Програми розвитку ООН, що фінансується урядом Японії «Швидке реагування на соціальні на економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні».

В рамках проекту з серпня розпочала роботу програма «Організація тренінгових навчань із розвитку навичок підприємництва для ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей» у 8 регіонах України. Дія програми спрямована на громадян, які були вимушені покинути власні домівки в результаті військових дій, та які мають намір започаткувати або відновити підприємницьку діяльність на території, підконтрольній українській владі.

Розпочата серія тренінгів з організації та розвитку підприємництва покликана підготувати потенціальних підприємців з числа ВПО до створення власної справи, її розвитку та розширення. В ході тренінгів, які вже відбулись в Маріуполі (навчання пройшли 25 осіб), ведеться розробка бізнес-планів, прогнозування ризиків та перспектив існування малого бізнесу за оригінальними бізнес-ідеями. Наступний етап тренінгів розпочинається цього тижня в Краматорську.

Партнерство з проектами ПРООН надає можливість не тільки навчити громадян, як саме організувати власну справу, але і дає реальну фінансову підтримку. Так Програмою Розвитку ООН за підтримки Уряду Японії запущено програми малих грантів для розвитку підприємництва серед внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької і Луганської областей. Перший раунд конкурсу на отримання грантів вже спливає. Максимальна сума гранту – 220 тис. грн. (понад 10 тис. $). Це кошти, які можуть бути освоєні підприємцями для створення і розвитку бізнесу, та не підлягають поверненню, що є актуальним в умовах економічного спаду.

Прийом заявок закінчується 25 вересня 2015 року(на сайті http://vpo-study.org). Також передбачено оголошення ще двох раундів конкурсу до кінця поточного року.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии