На початку жовтня в регіоні пройшла Декада зайнятості | ZI.ua
Акция закончилась

На початку жовтня в регіоні пройшла Декада зайнятості

9 октября 2015, 09:00 5034
Поделиться:
На початку жовтня в регіоні пройшла Декада зайнятості

Цього тижня проведення Декади зайнятості співпало з щомісячним інформаційно-консультаційним заходом для внутрішньо переміщених осіб, запровадженим обласною службою зайнятості у березні 2015 року, а також інформаційним заходом для соціально вразливих категорій населення «Під одним дахом».
В Донецькій області триває Декада зайнятості для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО). У її рамках у період з 1 по 10 жовтня проводяться різноманітні інформаційні, консультаційні, профорієнтаційні, виїзні, інші заходи, орієнтовані на сприяння у працевлаштуванні громадян, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.
7 жовтня всіма центрами зайнятості Донецької області були організовані виїзні заходи до місць перебування внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з використанням мобільного центру зайнятості та мобільного центру професійної орієнтації населення, дні відкритих дверей, профінформаційні семінари, психологічні тренінги, міні-ярмарки вакансій тощо для цієї категорії населення.
В центрах занятості кожного міста та району області фахівці служби зайнятості, інших соціальних установ, громадських організацій, волонтери надавали соціально вразливим категоріям населення, зокрема, переселенцям, демобілізованим учасникам АТО, інвалідам, молоді інформацію, пов’язану із працевлаштуванням, зайнятістю, допомагали підібрати підходящу роботу, в тому числі тимчасову. Всі бажаючі мали змогу отримати консультації з профорієнтації, юридичних та інших питань.
Як приклад, Маріупольський міський центр зайнятості проводив низку заходів: День відкритих дверей для ВПО, захід «Під одним дахом», міні-ярмарок вакансій, психологічний тренінг для ВПО. Поінформованість безробітних зі змінами законодавства дуже важлива для результативного пошуку роботи. Тому, з введенням в дію з 25.09.2015р «Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб», затверджений постановою №696, на всіх семінарах з безробітними та роботодавцями до учасників доводяться умови та механізм застосування нововведень щодо сприяння зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.
В Артемівському міському центрі зайнятості проводився семінар для жінок з категорії ВПО «Жінка на ринку праці». Мета навчання - набуття слухачками навичок впевненої поведінки в період тривалої життєвої кризи через визначення алгоритму побудови власного працевлаштування, позитивне мислення. Під час тренінгу було розглянуто ряд важливих питань: визначення ситуації щодо становища зайнятості жінок на ринку праці та сприяння активній позиції жінок в працевлаштуванні; аналіз місцевого ринку праці; оцінювання особистості та професійних ресурсів; підвищення самооцінки у вирішенні питання зайнятості. Використовувались різноманітні вправи, які мали за мету сформувати у жінок впевненість у власних силах, віру у ефективність власних дій, формуванню їхньої активної життєвої позиції.
В Мар’їнському районному центрі зайнятості, для внутрішньо переміщених осіб були організовані семінари: профінформаційний, із загальних питань, «Як розпочати бізнес» та інформаційний семінар «Легальна зайнятість». ВПО поінформували про комплекс послуг, які надає служба зайнятості. Крім того, безробітні ознайомилися з інформацією про актуальні вакансії на місцевому та регіональному ринку праці, описами професій, паспортами підприємств, установ й організацій району.
Дружківський міський центр зайнятості надавав виїзні консультації з соціальних питань внутрішньо переміщеним особам, якими опікується міське товариство Червоного Хреста України. Цього дня робітники товариства та волонтери пропонували в якості допомоги безкоштовний одяг переселенцям. Працівники служби зайнятості разом з соціальними фахівцями Центру соціальних служб для дітей, сім’ї консультували молодих матусь щодо засобів психологічної підтримки дітей. Особам працездатного віку пропонувалися вакансії: місцеві та іногородні, роз’яснювалися соціальні послуги служби зайнятості.
У Володарському районному центрі зайнятості була проведена презентація роботодавця. Представник ДП «Приазовське лісове господарство» запропонував актуальні вакансії, розповів про умови праці, рівень заробітної платні. Чотири безробітні особи з були направлені на співбесіду з роботодавцем. Також був організований семінар для ВПО, під час якого їх ознайомили з порядком здійснення заходів щодо сприяння зайнятості. Особливу увагу звернули на можливість отримання компенсації фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці для працевлаштування; витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства; витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО; витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО. У заході взяли участь 8 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.
Селидівським міським центром зайнятості проводився інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом». Метою заходу було інформування населення, в першу чергу переселенців, щодо можливостей та умов працевлаштування. У заході прийняли участь представники Селидівської центральної міської лікарні, Управління пенсійного фонду України в м. Селидове та 19 громадян міста, з них 14 внутрішньо переміщених осіб. Присутніх проінформували про умови проходження медичного огляду, в тому числі наркологічного та психіатричного, а також про умови призначення різних видів пенсій.
Загалом, цього дня в центрах зайнятості області отримали соціальні послуги «Під одним дахом» більше 800 громадян.
В рамках загальнообласного інформаційно-консультаційного заходу для ВПО було проведено 39 заходів, серед яких 5 - виїзних до місць перебування внутрішньо переміщених осіб, 4 психологічні тренінги, 7 днів відкритих дверей центрів зайнятості, 13 семінарів для безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, 3 презентації роботодавця, 3 міні-ярмарки вакансій за участю більш ніж 700 внутрішньо переміщених осіб, з якими проводилася роз’яснювальна робота щодо їх соціальної та економічної адаптації у місці тимчасового проживання, надавалися консультації та психологічна підтримка, вирішувалися питання працевлаштування. Під час заходів 612 особам надані профорієнтаційні послуги, 61 особа була направлена на співбесіду з роботодавцем.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии