10 кримінальних проваджень відкрито на Донеччині за фактами порушення місцевих | ZI.ua
Акция закончилась

10 кримінальних проваджень відкрито на Донеччині за фактами порушення місцевих виборів

27 октября 2015, 08:00 | Криминал 3675
Поделиться:
10 кримінальних проваджень відкрито на Донеччині за фактами порушення місцевих виборів

За період проведення виборчої компанії міліцією Донецької області зареєстровано 346 повідомлень про порушення виборчого процесу, на розгляді залишаються 103 звернення, 95 з яких надійшли вчора, у день голосування.

Голосування у Донецькій області пройшло спокійно. Незважаючи на спроби окремих політичних сил втягнути міліцію у політичний процес та дестабілізувати ситуацію, грубих порушень громадського порядку допущено не було.

Міліція Донеччини повністю контролювала оперативний стан та негайно реагувала на усі звернення від учасників виборчого процесу, що надходили. Лише за останню добу, у день голосування, зареєстровано 95 повідомлень, які пов’язані з виборами. Більшість з них надішли з Маріуполя - 23 та Краматорська - 27.

На цей час зареєстровано 346 звернень. Вже розглянуті 243 повідомлення. За 10 з них відкриті кримінальні провадження, тривають слідчі дії.

Якщо проаналізувати характер повідомлень, то найбільша кількість з них є компетенцією членів міських виборчих комісій або ЦВК. 34 матеріали вже направлені до виборчих комісій для прийняття рішень.

Правоохоронці у повному обсязі забезпечили безпеку громадян та охорону правопорядку під час підготовки та проведення виборів. Й в першу чергу у Маріуполі, де на протязі всього виборчого процесу робота ускладнювалася спробами представників деяких сил втягнути міліцію у політичний процес, викликати масові безлади й використати це для власного піару.

— У мирному Маріуполі лунали заклики брати у руки зброю, порушувати громадський порядок. Зафіксовані факти провокування співробітників міліції. Але ми вистояли та довели, що міліція – аполітична та не втручається у політичні процеси. Спроби дестабілізації ситуації були припинені, масових безладів та порушень громадського порядку не допущено ні в Маріуполі, ні в інших містах регіону, - підкреслив начальник ГУМВС України в Донецькій області В’ячеслав Аброськін.

Генерал зазначив, що діям усіх, хто намагався порушити закон, буде дано правову оцінку.

На Донеччині голосування не відбулося у Маріуполі та Красноармійську, де виборчі бюлетені не були завезені у 205 та 30 дільничних виборчих комісій.

У Маріуполі зареєстровано 147 повідомлень про порушення, пов’язані з виборами. Найчастіше слідчо-оперативну групу міліції викликали учасники виборчого процесу до приміщення типографії, де друкувалися бюлетені. Не дивлячись на спроби окремих громадян порушити громадський порядок, наприклад у ніч з 18 на 19 жовтня під час подій, що розгорталися біля приміщення типографії, правоохоронцям вдалося попередити конфлікт та запобігти тяжким наслідкам.

Красноармійським міськвідділом міліції за період виборчої кампанії зареєстровано 20 повідомлень про правопорушення, половина надійшли протягом минулої доби. Виїздом слідчо-оперативних груп 5 з них не підтвердилися, за рештою фактів проводяться перевірки (зникнення печатки, повідомлення від кандидатів у депутати та мери міста про те, що члени міської виборчої комісії перешкоджають здійсненню ними своїх законних виборчих прав як кандидата і виборця).

На сьогодні слідчим управлінням ГУМВС України в Донецькій області відкрите кримінальне провадження за ч. 3 статті 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), в рамках якого буде перевірена діяльність членів Красноармійської міської ТВК.

Прес-служба ГУМВС України в Донецькій області


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии