На Донбасі 47 населених пунктів підлягають перейменуванню | ZI.ua
Акция закончилась

На Донбасі 47 населених пунктів підлягають перейменуванню

21 октября 2015, 11:49 2793
Поделиться:
На Донбасі  47 населених пунктів підлягають перейменуванню

За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, на території області станом на 1 вересня 2015 року на виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменуванню підлягають 47 населених пунктів

Найбільше таких у Красноармійському (7), Добропільському (6), Волноваському (4), Володарському (4) та Артемівському (4) районах.
Загальна кількість населених пунктів, у яких є об’єкти топоніміки, що підпадають під дію Закону, - 433. Процес перейменування триває.
Так, міська рада міста Дзержинська, керуючись Законом про декомунізацію, а також враховуючи результати громадського обговорення, вирішила подати клопотання до Верховної Ради щодо перейменування населеного пункту. Відповідне рішення було ухвалено на сесії міськради 16 жовтня 2015 року.
Депутати пропонують назвати Дзержинськ ім’ям річки, що протікає через місто, – Торецьк. Також на розгляді виконкому Дзержинської міськради перебувають питання щодо перейменування 20 вулиць, названих на честь діячів і явищ комуністичної епохи. Стосовно доцільності змінювати назви ще 10-х тривають консультації з науковцями та істориками.
9 вересня у Слов’янську на сесії міської ради було розглянуто питання про перейменування 17 топонімічних об’єктів. Також депутати ухвалили рішення про перейменування площі Октябрської революції на Соборну.
23 вересня в Артемівську депутати міськради на засіданні сесії перейменували 45 вулиць та ухвалили рішення звернутися до Верховної Ради України з клопотанням про повернення місту історичної назви Бахмут.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии