Кабмін уточнив соціальні нормативи на комуналку | ZI.ua
Акция закончилась

Кабмін уточнив соціальні нормативи на комуналку

29 октября 2015, 16:00 2949
Поделиться:
Кабмін уточнив соціальні нормативи на комуналку

Постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409» вдосконалює пільгові нормативи споживання ЖКП. 

Текст постанови №842 від 28 жовтня 2015 року оприлюднено на Урядовому порталі.

За повідомленням прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, постановою "удосконалено ряд державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії". 

Зокрема, як зазначає прес-служба, встановлено диференційовані за періодами часу обсяги електричної енергії, яка використовується для індивідуального опалення тими споживачами, які мають двофазні (трифазні) лічильники.

У разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, встановлено соціальний норматив - 0,0548 Гкал на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

У міністерстві також уточнюють, що для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових  будівель та на 5 поверхів і більше встановлено різні коригуючі коефіцієнти, які враховують особливості забезпечення енергоносіями населення в кожній області.

"Документом встановлено коригуючі коефіцієнти для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення", - йдеться в повідомленні.

Відтепер для українців будуть діяти і нові соціальні нормативи постачання холодної води, якщо централізоване постачання гарячої було відсутнє понад два тижні.

"Актом також визначено соціальну норму постачання холодної води у 4 куб. метри на одну особу на місяць у разі відсутності централізованого постачання гарячої води понад 14 діб", - пояснюють у Мінрегіонбуді.

Встановлено також нові соціальні нормативи з вивезення рідких побутових відходів за відсутності централізованої каналізації.

"Постановою, також, запроваджено соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів та відходів, які утворюються за умови відсутності послуг з централізованого водовідведення (при наявності послуг з централізованого водопостачання та вигрібних ям), - 4 куб метри на одну особу на місяць. У разі відсутності послуг централізованого водопостачання та водовідведення  - 25 л на добу на одну особу (0,76 куб м на місяць)", - йдеться в повідомленні.

www.ukrinform.ua


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии