За життям у Біловезькій пущі можна буде спостерігати через Інтернет. | ZI.ua
Акция закончилась

За життям у Біловезькій пущі можна буде спостерігати через Інтернет.

эколог, активист
26 февраля 2017, 08:40

За життям у Біловезькій пущі можна буде спостерігати через Інтернет.

Незабаром в Інтернеті можна буде побачити як зубрів, котрих вважають гордістю Біловезької пущі, так і інших виняткових рослин і тварин, які там мешкають. У рамках інноваційного проекту користувачі Інтернету з усього світу наживо стежитимуть за тим, що відбувається у прадавньому лісі, зокрема в 1400 його місцях. Біловезька пуща, найчистіша і найнедоторканіша частина Польщі, у 2014 р. була внесена у список світової спадщини ЮНЕСКО. Пристанище зубрів уже багато років поспіль манить до себе туристів – як поляків, так і іноземців. Із турботою про всіх, хто не може милуватися пущею щодня, незабаром реалізують проект, завдяки якому за життям мешканців багатовікового лісу можна буде спостерігати в мережі та слідкувати, як воно змінюється. Про це повідомив міністр охорони навколишнього середовища Ян Шишко на прес-конференції. На зустрічі підтвердили підсумки інвентаризаційної діяльності, проведеної за останні роки в Біловезькій пущі, завдяки якій можна буде передавати в Інтернет відеозаписи з цих теренів. У результаті робіт, у які вкладено понад 5 млн злотих, окрім іншого, опрацювали карти ареалів поширення 200 рідкісних видів, інвентаризували понад 1400 місць, де можна спостерігати за рослинами і тваринами. «Ми прагнемо зацікавити світ цими даними й новими починаннями», – розповів міністр. Тому до кожного з цих 1400 місць можна буде зазирнути в Інтернеті, інформує monitor-press.info.

Головною цікавинкою для туристів стануть зубри. Цей вид, який знаходився на межі вимирання, сьогодні на біловезьких теренах гідно представлений найчисленнішою у світі популяцією цих тварин, які мешкають на волі. Для створення умов, які найповніше відтворюють їхнє натуральне середовище, на території Біловезького національного парку створено Показовий заповідник зубрів і коників (коник польський – низькоросла порода коней, котрі живуть у дикій природі, схожі на тарпанів). Окрім цього, тут можна зустріти оленів, лосів, ланей, диких кабанів і вовків; свою загорожу мають також польські коники і зуброни (гібриди зубра й корови). Успіхи цієї діяльності, як пояснював на конференції Шишко, породили ідею «експортувати» польських зубрів. Уже є охочі на «імпорт»: ініціативою зацікавилися Болгарія, Чехія і Румунія. Болгарія виявила бажання взяти шість тварин. Румунія зацікавлена виключно зубрами біловезько-кавказької гілки, але питання кількості ще не обговорено. Чехія теж не подала ще конкретних пропозицій, лише підготувала проект розмноження зубрів. Голландія й Німеччина не бажають «імпортувати» польських зубрів. Причиною цього голландці вважають занадто малу територію своєї країни, натомість німці посилаються на густу заселеність і невелику кількість герметичних ареалів, які би підходили для проживання цього виду.

Спеціалісти, які брали участь у конференції, розповіли про роботи в пущі з відновлення природних ареалів проживання, які відбуваються «згідно з чинним законодавством та згідно з чинними принципами природоохоронних завдань, визначених програмою «Природа 2000». У рамках цієї діяльності на третині території пущі визначено так звані преференційні зони, де заборонено проводити нові насадження чи санітарні вирубки. Такий самий експеримент, який проводиться у Польщі, поляки запропонували іншим державам ЄС, де через діяльність людини знищено натуральні середовища, схожі до Біловезької пущі.

Другие записи автора

Комментарии