Європейський День Парків | ZI.ua
Акция закончилась

Європейський День Парків

эколог, активист
24 мая 2017, 13:13
Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.
Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.
У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.
Національні природні парки України — заповідні території, що є частиною природно-заповідного фонду України. В них дозволено вільний доступ. Загальна площа під захистом національних парків — близько 1,111,600 га (11116 км²), або 1,84 % площі держави.
В Донецькій областіНаціональний природний парк «Святі гори» створений 13 лютого 1997 року в басейні р. Сіверський Донець з метою збереження ландшафтів Донецького кряжа з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.
Загальна площа парку – 40,6 тис. га, 95 % території парку займають ліси.
Унікальність парку визначається наявністю на його території крейдяних борів та трьохсотрічної заплавної діброви. Особливе значення мають пам’ятки культури – крейдяна печерна церква 11-12 століття і архітектурний комплекс Святогірського Свято-Успенського монастиря 17-19 століття.
В межах парку зростає 1160 видів рослин, в тому числі, 52 вида занесено до Червоної книги України, 12 – до Європейського червоного списку, 186 видів мають охоронний статус. На території парку мешкає 341 вид хребетних тварин, в тому числі, 222 види птахів та 40 видів риб. 79 видів фауни занесені до Червоної книги України, 12 – до Європейського червоного списку.

Національний природний парк «Меотида» створений 25 грудня 2009 року з метою збереження природних комплексів узбережжя Азовського моря, а також території Кривої коси та Білосарайської коси, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.
Загальна площа парку – 20,7 тис. га, в тому числі, водна акваторія займає площу 14,3 тис. га.
Тут представлена розгалужена мережа проток, гирл, озер, лиманів та заток. До складу території парку входять водно-болотні угіддя міжнародного значення «Затока Крива та коса Крива» та «Затока Білосарайська і коса Білосарайська».
В межах парку зростає 640 видів рослин, у тому числі, 15 видів занесено до Червоної книги України; мешкає 47 видів ссавців, більше ніж 250 видів птахів, 1500 видів комах, 79 видів риб, у тому числі, 45 видів занесено до Червоної книги України, 33 – до Європейського червоного списку.
Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» створений 29 лютого 2000 року з метою збереження унікальних відслонень аракаритової свити верхньокам’яновугільних відкладень.
Загальна площа парку – 2900,1 га, в тому числі, 650 га займає Клебан-Бицьке водосховище.
До складу території парку включені геологічні пам’ятки природи загальнодержавного значення «Клебан-Бицьке відслонення», «Дружківські скам’янілі дерева», «Балка Кравецька».
Унікальність парку визначається наявністю на його території потужних шарів пісковиків з останками скам’янілих давніх рослин (араукарій), вік яких близько 295-300 млн. років.
В межах парку зростає 450 видів рослин, у тому числі, 13 видів занесено до Червоної книги України, 3 – до Європейського червоного списку.
На території парку мешкає 209 видів хребетних, в тому числі, 144 види птахів, 26 видів риб, з яких 12 видів занесено до Червоної книги України.

Регіональний ландшафтний парк «Краматорський» створений 18 травня 2004 року у межах міста Краматорськ Донецької області з метою збереження у природному стані унікальних природних комплексів та об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.
Загальна площа парку – 2247,82 га.
Унікальність парку визначається наявністю на його території крейдяних відкладень, зокрема, геологічної пам’ятки природи «Скелеподібне оголення верхньої крейди».
В межах парку зростає більш ніж 500 видів рослин, у тому числі, 25 видів занесено до Червоної книги України. На території парку мешкає 900 видів тварин, з яких 30 видів ссавців, 141 вид птахів, у тому числі, 55 видів тварин занесені до Червоної книги України, 13 – до Європейського червоного списку.

Другие записи автора