Що робити, коли бачиш торгівлю первоцвітами? | ZI.ua
Акция закончилась

Що робити, коли бачиш торгівлю первоцвітами?

эколог, активист
14 марта 2017, 09:11

Що робити, коли бачиш торгівлю первоцвітами?
Етап І. Просто поінформуй поліцію. Важливо показати, що нас хвилює торгівля первоцвітами і ми негативно ставимося до цього! І чим більше нас буде - тим більша ймовірність, що держава почне серйозно ставитися до захисту Червонокнижних рослин. Для цього:
1. Подзвони до поліції, набравши 102.
2. Заяви про правопорушення згідно ст. 88-1 Адміністративного Кодексу України - торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України.
3. Точно назви локацію порушення.

Етап ІІ. Складання протоколу/затримання порушників
1. По можливості дочекайся на приїзд патруля.
2. Вимагай від поліції складання протоколу на адміністративне порушення. Поліція ПОВИННА скласти протокол принаймні по статті 160 адмінкодексу і вилучити первоцвіти (цитата з адмінкодексу: торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян З КОНФІСКАЦІЄЮ ПРЕДМЕТІВ ТОРГІВЛІ або без такої).
3. Наполягай затримати продавців і доставити їх до екоінспекції.

Не ведися: Під час затримання порушники часто кажуть, що ці квіти вони виростили у себе на городі і навіть мають дозвіл сільської ради на їх продаж. Знай, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги, однаково не дає права їх продавати. Оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Також порушники можуть вдастися до хитрощів, сказавши, що у Червоній книзі тільки підсніжник двопелюстковий, а у них - трьохпелюстковий тощо. Пам`ятай, що ВСІ підсніжники занесені до Червоної книги України!

Другие записи автора