Славянский курорт образца 1925 года | ZI.ua
Акция закончилась

Славянский курорт образца 1925 года

20 июня 2017, 12:04

Славянский курорт образца 1925 года

То ли вовсе не болей, то ли на Славкурорт поскорей

 Славянский курорт - одна из популярных здравниц как для жителей нашего края, так и гостей с разных мест. В издании «Курорти України» 1925 года приведено его описание того времени, экскурсы в историю. Лечению недугов здесь уделялось серьёзное внимание, функционировали санатории, обустроены места отдыха. 
 Розквіт Слов’янського курорту починаеться лише з 1876 року, коли він перейшов до міського самоврядування Слов’ янську. В цей час директором курорту було призначено доктора Косовського. Курорт почав хутко розвиватися. Було поширено всі лікувальні установки, встановлено електричні та світові ванни, душі, заведено хеміко-бактеріологічну лабораторію.  Поставлено метеорологічну станцію, збудован новий курзал, будинок для дитячих ванн, збудовано велику й гарну грязеву лічницю. Поліпшено санітарні умови курорту - зроблено водопровід, розбито парки тощо.
 За роки громадянської війни курорт значно було занепав. Але з 1920 року його об явлено курортом державного значення.
 Ріпне озеро завдовжки 450 саженів, завширшки 200 саж., завглибшки 1,4 саж. У східних та північних берегів озера є багато джерел солодкої води. Тут на березі є два великі колодязі з чудесною до пиття водою.
 Грязелічницю збудовано року 1913. Ванний заклад стоїть біля грязелічниці, в ньому робляться ропові ванни, соляні ванни, різної консистенції, ванни с солодкої води, вуглекислі ванни, душі Шарко, вахлярові душі та ін.
 Інгаляторій, єдиний на Україну, міститься в окремому будинкові з двох кімнат. В одній робляться сухі інгаляції за Кертитовою системою, в другій вогкі інгаляції за Гаровою системою.
 Солярій збудовано року 1913. Там робляться сояшні та повітряні купелі.
 В поліклініці хворих приймають професори Харківського, Ленінградського й др. медичних медінститутів, а також і високо кваліфіціровані лікарі Харкова й інших місць.
 Список лікарів, що будуть працювати у Слов’ янському літом 1925 р. такий:
 Професор Вегнер - хірургічних недугів
 /-/ Черників - внутрішніх  /-/
      Миронів - жіночих 
      Брейтман - внутрішніх 
      Образцов - нервових
 Доктор Гальперін – недуг вуха, горла, носа
 /-/ Ханьжинський – внутрішніх
     Ястребенецький – внутрішніх, та ін. лікарі.
 Хворі, що живуть по дачах, в готелях, можуть закликати до себе на пораду лікарів та професорів поліклініки. За це вони платять за певною таксою. При поліклініці є вартовий, через якого можна повсякчас кликати лікаря до себе.
 Санаторій ім. Леніна для нервових і гінекологічних хворих міститься в окремих затишних дачах, потопає в зелені. Окремо їдальня. Читальня.
 Санаторій ім. Петровького для терапевтичних хворих. Міститься в горяній частині курорту біля соснового бору. Одною стороною до озера, другою до парку. Прекрасний двоповерховий будинок заново одремонтований, їдальня, читальня й так інше.
 Санаторій ім. Володарського для терапевтичних хворих. Гарний будинок поблизу сан.ім.Петровського. Біля соснового бору. Окрема їдальня, читальня.
 Санаторій ім. Артема супроти парку.
 Санатрій Південний на північній стороні Ріпного озера.
 Санаторій ім. Коха для дітей хворих на кістковий туберкульоз. Санаторій під час імперіалістичної війни перевезено з Віндави (Латвия - А.Н.). Він містится в гарному двохповерховому будинкові з красивими балконами, сходами й так інші. Санаторій на 50 дітей. Обслуговується досвідченними лікарями. Ортопедічні засоби лікування. При санаторіїї солярій. Режим для дітей додержується санаторний. Харчування різноманітне. Смачне. Санаторій функціонує увесь рік.
 Розваги: на курорті грає прекрасний симфонічний оркестр, який що-дня дає концерти в паркові. В театрі грає трупа, яку складено з артистів академічних театрів. Приїздять гастрольори. Бувають концерти. Екскурсії у Святі Гори та ін.околиці. 


См. также Славянский курорт и Святогорские дачи сезона 1914 года http://zi.dn.ua/blogs/user_532/slavyanskiy-kurort-i-svyatogorskie-dachi-sezona-1914-goda_16200/

Другие записи автора