Отопластика: як змінити форму вух швидко та безпечно | ZI.ua
Акция закончилась

Отопластика: як змінити форму вух швидко та безпечно

28 мая 2025, 19:32

Отопластика: як змінити форму вух швидко та безпечно

Форма та розмір вух починає турбувати пацієнтів тоді, коли з параметрами щось не так. Занадто великі, асиметричні, відстовбурчені або дещо скручені — вони часто стають причиною комплексів, насмішок та породжують невпевненість у собі. Якщо подібні недоліки є вродженими або проявляються в дитячому віці, дарма сподіватися, що проблема вирішиться сама собою.

Один з ефективних та перевірених методів — отопластика в клініці LaserOne, яка дозволяє швидко, безпечно та з мінімальним реабілітаційним періодом створити гармонійні охайні вуха.

Суть отопластики

Отопластику класифікують як пластичну операцію, але вона проводиться для дітей та дорослих, як функціональний (реконструктивний) або ж естетичний варіант хірургічного втручання. Найчастіше вона виконується для усунення капловухості, але й допомагає працювати над зменшенням вушних раковин або відновленням структури й симетрії після травми.

Операція рівносильна швидкій естетичній процедурі, що триває в середньому 30–60 хвилин, але інколи й довше. Для її проведення не потрібен загальний наркоз, що дуже комфортно і безпечно для маленьких пацієнтів, яким операція дозволена з 6 років. Мінімальні розрізи не залишають слідів та помітних рубців за вухом, а результат зберігається на все життя.

Як проходить операція та перші дні відновлення

Процедура виконується амбулаторно під місцевою анестезією. Якщо ж отопластика проводиться на внутрішній структурі вуха або комбінується з фейсліфтингом, блефаропластикою та броуліфтингом, то операція потребує загального наркозу.

Щоб змінити форму хряща, хірург виконує всі дії поетапно:

  1. Робить надріз на задній поверхні вуха.
  2. Висікає частину хряща.
  3. Закріплює нову реконструйовану частину вуха спеціальними внутрішніми швами.
  4. Накладає косметичний шов.

Для надійної фіксації результату та безпеки в побуті пацієнтам одягають спеціальну повʼязку на голову. До моменту зняття швів її чіпати не можна. На 7–10 день після процедури під час планового огляду лікар самостійно знімає повʼязку, а потім шовний матеріал, однак вночі користуватися нею обов’язково протягом першого місяця.

Реабілітаційні тонкощі

Нормою для перших днів після отопластики є набряки на обличчі, легкий свербіж та дискомфорт. Але нетипові відчуття поступово зникають впродовж першого тижня. До фізичної активності пацієнтам можна повертатися через 10–14 днів.

Особливо уважними в цей період важливо бути батькам, які зробили корекцію вух дитині. Непосидючі діти так і норовлять зняти повʼязку та бігати, стрибати, вертітися, стояти «на голові» як і раніше. Однак пильність батьків під час реабілітації дуже впливає на процеси загоєння та збереження нової форми вух.

Вже через місяць після операції ваша зовнішність набуде гармонійних рис, немов так і було дано природою! Чудова перспектива, чи не так?

Другие записи автора