Не працює вентилятор у холодильнику
Відмінною особливістю холодильників із системою No Frost є інший принцип “доставки” холоду. Для охолодження продуктів у холодильному відсіку, охолоджене повітря подається туди спеціальними повітроводами за допомогою вентилятора, встановленого біля випарника в задньому відсіку за морозилкою.
У разі виходу вентилятора з ладу нормальний рух холоду по відсіках холодильника порушується і для його відновлення необхідно запросити майстра сервіс-центру https://dnepr.repair/ або знайти винуватця проблеми самостійно.
Що робити, якщо у холодильнику перестав працювати вентилятор
Про те, що перестав працювати вентилятор у холодильнику з No Frost, можна судити за такими зовнішніми ознаками:
- продукти не охолоджуються та не заморожуються;
- холод у відсіках розподіляється нерівномірно;
- у відділенні для овочів починає збиратися конденсат;
- апарат не контролює потужність охолодження залежно від кількості поміщених у камеру продуктів.
Крім цього, у сучасних, дорожчих, моделях на дисплеї відображається відповідний код помилки або спрацьовує аварійна сигналізація.
Коли відновити роботу вентилятора можна самостійно
Не завжди причиною зупинки вентилятора є технічна поломка. Оскільки роботою вентилятора управляє електронний модуль, через перепади напруги або з інших причин він може "підвиснути" і не давати сигнал на включення вентилятора. У таких випадках, щоб відновити нормальну роботу холодильника, достатньо перезавантажити апарат, відключивши його від електромережі на чверть години.
Також винуватцями зупинки вентилятора можуть стати не щільно закриті дверцята одного з відсіків. При цьому сигнал про незачинені двері подається в модуль управління і включення вентилятора блокується електронікою.
Причини технічних неполадок вентилятора холодильника
Найчастіше вентилятор перестає обертатися з таких причин:
- На лопатях утворився товстий шар криги. У таких випадках винуватцем є не сам вентилятор, а інші вузли холодильника, хоча через заклинювання лопат може вийти з ладу і сам вентилятор. Зазвичай причиною утворення крижаного нальоту є частковий витік холодоагенту з контуру або порушення роботи системи автовідтаювання випарника.
- Вийшов із ладу електродвигун вентилятора. Найчастіше це пов'язано з тривалою роботою двигуна з підвищеним навантаженням або з перепадами напруги.
- Поломка в платі модуля управління. Зазвичай причиною виходу з ладу електроніки є різкі стрибки напруги та підвищена волога, що проникає на друковану плату.
- Пересихання мастила у підшипниках осі вентилятора. Зазвичай це відбувається за тривалої експлуатації апарата.
Самостійно визначити несправний вузол без спеціальних приладів та навичок досить складно. Тому діагностику та ремонт вигідніше довірити спеціалісту сервіс-центру https://dnepr.repair/remont-holodilnikov/ . У майстра завжди під рукою резервна плата, необхідні вимірювальні прилади, перевірені запчастини та принципові схеми обладнання.