Антикорозійні грунтовки: надійний захист від іржі

Універсальних ґрунтовок немає, для різних матеріалів і для різних завдань вибирають оптимальний різновид. Вони можуть мати різні властивості, як захисні, так й інші, це важливо за певних умов експлуатації.
Класифікувати антикорозійні ґрунтовки можна за різними критеріями. Найчастіше застосовують поділ на різновиди залежно від призначення. Розповімо про це докладніше.
Зміцнювальні
До їхнього складу входять елементи металів із негативним потенціалом. Якщо почнуться корозійні процеси, грунт автомобільний такого типу захистить метал завдяки тому, що «перетягне» іржу на себе. Мінус у тому, що згодом захисний шар усе одно зруйнується.
Витравлювальні
Принцип антикорозійної дії полягає в «травленні» металу. Такі ґрунти роз'їдають його поверхню (на невелику глибину), що покращує адгезію під час фінального ґрунтування. Це тому, що в їхньому складі є кислоти. Процес виходить досить трудомістким, зате захист від корозії буде дійсно якісним.
Антикорозійна
Це чисто антикорозійна ґрунтовка без будь-яких добавок і побічних дій на кшталт витравлювання тощо. Найчастіше вона виконує роль додаткового захисту, тобто спочатку поверхню ґрунтують, потім наносять ще один захисний шар, наприклад, лакофарбовими матеріалами. Ґрунтовка також покращує адгезію, завдяки чому фарба буде триматися набагато краще.
Для алюмінію
Алюміній — метал, який погано фарбується. Хоча він практично не іржавіє, антикорозійні ґрунтовки є і для нього. Але практично вони необхідні для подальшого нанесення фарби, також є в них і захисні властивості, які, втім, не дуже актуальні у випадку з цим металом.
Види за способом дії
Є й інша класифікація, за способом дії, яку можна вважати основною. І тут можна виділити чотири основні типи.
Ізолювальні ґрунти
Під час нанесення утворюють тонку захисну плівку, яка не допускає контакту металу з киснем або водою. У такі ґрунти можуть додавати різні речовини (цинк, тальк тощо). Недолік — ізолювальний шар легко пошкодити.
Протекторні ґрунти
Коштують дорожче, складаються з металів та зв'язувальних речовин. Створюють надійний захисний шар, який захищатиме метал навіть після отримання подряпин.
Ґрунти із захистом від окиснення
Частина ґрунтовок для металу призначена лише для захисту від окислення. Під час контакту з металом вони утворюють захисну плівку, яка входить у реакцію з поверхневим шаром металу. Внаслідок цього він стає нездатним до окислення і не іржавіє.
Рівень захисту в цьому разі досить високий, крім того, невеликі механічні пошкодження будуть також не страшні, якщо вони не проникають вглиб поверхні.
З ортофосфорною кислотою
Є ґрунти, до складу яких входить ортофосфорна кислота. Вони проникають у поверхневий шар металу та насичують його оксидом фосфору. Перевага використання подібних ґрунтовок полягає в тому, що вони є універсальними, їх можна використовувати із будь-якими металами, зокрема кольоровими.