У брифінгу-інформуванні щодо особливостей осіннього призову брав участь заступник військового комісара – начальник відділення комплектування Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату. | ZI.ua
Акция закончилась

У брифінгу-інформуванні щодо особливостей осіннього призову брав участь заступник військового комісара – начальник відділення комплектування Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату.

2 октября 2020, 15:04

Доброго дня! В’ячеслав Артурович, розкажіть будь ласка про особливості осіннього призову, та сучасну строкову військову службу що буде очікувати призовників?

-Доброго дня! Осінній призов на строкову військову службу в Україні почнеться 1 жовтня, та закінчитись він має 31 грудня 2020 року.
Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», юнаки, які не мають вищої освіти, будуть служити протягом 18 місяців, а призовники зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців. У ході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан). Акцентую увагу військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучатимуть.
Призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано провести через навчальні центри для отримання дефіцитних військово-облікових спеціальностей. Разом з тим у 2020 року заходи призову проводяться з урахуванням обмежень, введених в України у зв’язку із пандемією COVID-19 та необхідності дотримання карантинних заходів.
Стосовно сучасної строкової служби – вона суттєво відрізняється у кращій бік від тієї служби, яка була у радянські часи. Харчування військовослужбовців вийшло на дуже якісний рівень, адже всі військовослужбовці харчуються за стандартами НАТО. Теж стосується і підготовки, як теоретичної так і практичної. Крім того для деяких призовників служба в армії може стати початком кар’єри, тобто він може підписати контракт зі Збройними Силами України.

Скажіть при отриманні повістки призовником які його дії, що він повинен робити?

-Призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці – протягом 10 днів.
У разі неотримання повісток юнаки, які не мають відстрочки , повинні самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду. Зазначаю , що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.
За ухилення від строкової військової служби в українському законодавстві передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України й передбачає обмеження волі до 3 років.

Які є поважні причин для неявки до військкомату при отриманні повістки?

-Поважними причинами є хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, рідних брата чи сестри) або близького родича дружини, стихійне лихо.
Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

-Якщо призовник виявив бажання вступити до вищого військового навчального закладу, він може це зробити?

-Так, усі особи з числа цивільної молоді, які виявили бажання вступити на навчання до ВВНЗ або ВНЗ ВНП, в період з 01 січня до 01 липня можуть подати особисто заяву до районного або міського військового комісаріату за місцем реєстрації. При цьому строки подачі документів до ВВНЗ у зв’язку з карантином визначені до 1 серпня 2020 року. На даний час подання документів припинено.

Чи є якісь вікові обмеження до вступу у ВВНЗ?

-Скоріш за все будуть діяти ті самі обмеження які були в цьому році. Прийматимуть осіб віком із 17 років у рік вступу до 30 років, які здобули повну загальну середню освіту з-поміж цивільної молоді, випускників військових або військово-морських ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та військовослужбовців контрактної та строкової служби. Також зазначаю що здобути освіту зможуть і резервісти та військовозобов’язані з повною загальною середньою освітою.

Яка категорія громадян не підлягає призову?
В’ячеслав Артурович

-Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають відстрочки.
• за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати або сестри, дитину до 3-х років, двох і більше дітей, вагітну дружину);
• за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);
• для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ – до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
• для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).

Призовники, яким надана відстрочка, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати військовим комісаріатам документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

• при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2020 році це – 4 540 гривень);
• військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.
• їм виплачується щомісяця 350 – 400 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.
• при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів
• Їм надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад)
• час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
• за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
• за ними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
• після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:
середньої заробітної плати на день призову для громадян, які працювали;
у розмірі прожиткового мінімуму для громадян, які до призову не працювали.

В даний час військовий комісаріат викликає призовників - громадян України у віці від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку, для проходження медичної комісії, яка встановить їх придатність для проходження служби.
Перша відправка новобранців орієнтовно відбудеться на початку жовтня місяця.

Призов буде здійснено до Збройних Сил України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Другие записи автора