Матеріали для виробництва меблів: види та особливості
Сучасне меблеве виробництво розвивається дуже швидко та оперативно реагує на зміну модних тенденцій на ринку. Вітчизняна та закордонна промисловість щорічно випускає велику кількість нових моделей різного призначення. Але перед покупкою споживач спочатку вирішує, з якого матеріалу краще купити меблі. Від цього залежить не тільки те, як вони виглядатимуть, а і як довго служитимуть. Найпопулярнішими вважаються наступні матеріали для виробництва меблів:
- натуральна деревина;
- ДВП;
- ДСП;
- фанера різного виду;
- деревостружкова плита з покриттям меламіном;
- МДФ.
Кожен із перерахованих матеріалів має свої переваги та недоліки. Далі розглянемо їхні особливості та характеристики детальніше.
Натуральна деревина
Меблі, вироблені з натурального дерева, найдорожчі, оскільки мають презентабельний вигляд, екологічні, довговічні, легко вписуються в будь-який інтер'єр, найпрактичніші, згодом можуть бути недешево продані в антикварному магазині. До того ж при виготовленні інших матеріалів для виробництва меблів намагаються імітувати саме натуральну деревину.
ДВП
Це матеріал, що виготовляється методом сушіння або гарячого пресування перемеленої у волокно деревної сировини (відходів лісопильного та деревообробного виробництв). Щоб властивості матеріалу були відповідними, у масу волокна додаються антисептичні компоненти, синтетичні смоли та інші речовини. ДВП буває м'яким, напівтвердим чи твердим. Останній варіант часто називають оргалітом. Матеріал відрізняється нестійкістю до вологи, у виробництві меблів використовується для виготовлення допоміжних частин: задніх стінок шаф, днищ ящиків, внутрішніх перегородок.
ДСП
Деревостружкова плита виготовляється з деревної стружки (в основному великих фракцій), яка змішується з синтетичною смолою, водовідштовхувальними та антисептичними добавками та спресовується гарячим способом. Меблеве виробництво широко використовує ці плити для виготовлення корпусних, м'яких та інших видів меблів. Для надання презентабельного вигляду матеріал обклеюється шпоном під натуральне дерево та ін.
МДФ
Виробництво плит проводиться з деревних волокон дрібнодисперсної структури, які обробляють синтетичними речовинами для зв'язування та пресують сухим способом при високих значеннях температур та під високим тиском. Волокна зв'язуються між собою завдяки такій речовині, як лігнін, що виділяється з дерева під дією температури та тиску. Додаткову міцність зв'язці надають синтетичні смоли. Внаслідок цього матеріал стає дуже міцним та стійким до впливу води. Тому меблі, вироблені з МДФ, більш міцні та практичні, ніж виготовлені з ДСП. Стійкість до вологи дозволяє часто використовувати плити МДФ для виробництва кухонних меблів і для ванних кімнат. Завдяки відсутності фенолу та шкідливих смол у складі матеріал є екологічним.
ЛДСП
Це плити ДСП, фанеровані з однієї або обох сторін просоченим спеціальними меламіновими смолами папером. Завдяки цьому поверхню можна легко мити. Матеріал важкий і нестійкий до вологи, при його обробці краї здатні сколюватися, якщо використовувати неспеціалізований інструмент. Перевагою є низька вартість.
Фанера
Матеріал відомий кожному. Виготовляється з листів шпону натуральної деревини, склеєних між собою в перехресному напрямку. Використовується для виробництва садових меблів. Якщо фанера покрита папером із просоченням синтетичними смолами, її вологостійкість підвищується, особливо якщо потім покривається фарбою. Декоративна фанера, обклеєна шпоном із цінних порід дерева, виглядає привабливо, і вартість у неї нижча, ніж у натурального матеріала.