Який медичний спирт краще вибрати? | ZI.ua
Акция закончилась

Який медичний спирт краще вибрати?

1 декабря 2022, 19:18

Який медичний спирт краще вибрати?

Який спирт вибрати – 70° або 90°? Чим слід дезінфікувати здорову шкіру? А чим – рану? Який спирт підходить для дезінфекції речей та меблів?

Для чого вживають спирт міцністю 70°?

70-градусний спирт частіш за все вживають для антисептики здорової шкіри.

Медичні працівники  очищують їм шкіру перед виконанням ін’єкції або перед тим, як взяти зразки на аналіз. Вживають його також для підготовки місця розрізу перед операцією.

Крім того, 70-градусний медичний спирт інколи використовується для дезінфекції дрібного медичного обладнання (медичних інструментів та ін.) та поверхонь у приміщеннях.

Медичний етиловий спирт міцністю 70° – швидкодіючий антисептик і дезінфікуючий засіб. Він ефективно знищує мікроорганізми (віруси, бактерії, дріжджі тощо). Тому його застосування запобігає проникненню шкідливих мікробів в організм.

Запамятайте кілька простих правил щодо використання 70° медичного спирту: 

  • Вживайте медичний спирт для зовнішнього застосування.

  • 70-градусний медичний спирт не підходить для регулярного очищення шкіри. Це – не косметичний засіб!

  • Наносіть спирт виключно на здорову шкіру (не пошкоджену).

  • 70-градусний медичний спирт не рекомендовано застосовувати вагітним і годуючим жінкам, а також дітям до 30 місяців.

  • Не рекомендується наносити цей засіб на чутливу шкіру (слизова, молочні залози).

  • Цей вид антисептиків протипоказаний людям з епілепсією або підвищеною чутливістю (є ризик алергічної реакції або судом).

Для чого використовують медичний спирт міцністю 90°?

На відміну від 70° спирту, 90° медичний спирт не призначений для використання на поверхні шкіри. У деяких лікарнях Європи цей дезінфікуючий засіб використовується для дезінфекції предметів і меблів. Працівники медичних закладів використовують його для дезінфекції хірургічних ножиць, стетоскопів і термометрів.

Процес дезінфекції обладнання проводять після очищення (за допомогою миючого засобу) і, якщо необхідно, перед стерилізацією.

В лікарнях України інструкцій щодо до використання 90° спирту для очищення обладнання не існує. Медичний спирт такої міцності для подібних цілей не використовується.

Для чого використовується ізопропіловий спирт?

Також відомий як «ізопропанол», ізопропіловий спирт є гарним дезінфікуючим біоцидним продуктом. У дезинфікуючих розчинах на основі ізопропанолу, як правило, використовується 70% спирт. Він ефективно очищає шкіру та дезінфікує поверхні чи предмети. Крім того, ізопропанол використовується в промисловості у якості розчинника. Також він є чудовим знежирювачем.

При використанні ізопропілового спирту необхідно дотримуватися наступних правил використання:

  • При використанні засобів на основі ізопропілового спирту слід забезпечити провітрювання приміщення, та запобігати вдиханню парів спирту. Цей спирт майже у десять разів токсичніший за етанол!

  • Уникайте потрапляння ізопропілового спирту в очі та на слизові оболонки.

  • Не застосовуйте спиртовмісні засоби поблизу вогню.

  • Не допускайте контакту розчину ізопропілового спирту з їжею.

Який спирт використовують для антисептики ран?

Сучасні спеціалісти для дезінфекції ран радять використовувати водний розчин хлоргексидину або спеціальні м’які антисептичні розчини на основі хлору. М’які розчини не викликають опіків, але при цьому мають бактерицидну, фунгіцидну та бактеріостатичну дію.

Пам'ятайте, що хлоргексидин не рекомендовано вживати вагітним жінкам. Також не можна наносити його на вуха (є ризик потрапляння в мозок).

Висновки: 

Для того, щоби обробити поверхню невеликої рани, краще скористатися хлоргексидином або іншим  м’яким антисептичним розчином на основі хлору. 

Всупереч поширеній думці, 70° спирт справді не рекомендований для дезінфекції пошкодженої шкіри але добре підходить для дезінфекції здорової непошкодженої шкіри. 

Докладніше - https://spirt-opt.pro/uk/category/spirt-uk/

Другие записи автора

Комментарии